Редактор: Юлия Георгиева e-mail: [email protected]кадър Нова тв Бедността и неравенството са две

...
Редактор: Юлия Георгиева e-mail: julia_georgieva_petel.bg@abv.bgкадър Нова тв Бедността и неравенството са две
Коментари Харесай

Журналист: Държава няма. Това е фикция, има политическо тяло, което се разпорежда

Редактор: Юлия Георгиева 

e-mail: [email protected]

кадър Нова тв 

Бедността и неравенството са две разнообразни неща. Обикновено ги пакетираме в едно, само че от позиция на политика и метод за решаването на тези проблеми, инструментите са разнообразни. Това се случва, тъй като и в основата на бедностт и на неравенството стоят две неща. Обикновено образованието и опазването на здравето са основополагащи за казуса с бедността и с неравенствата.

Това коментира финансистът Любомир Дацов в ефира на Нова тв.

Причината за голямото неравноправие в България е политиката, която се упражнява отдавна. Тя толерира тясна каста от хора, към която се ориентират големи средства и по този начин се основава в действителност свръхбогата прослойка, която се отделя доста от междинното равнище на множеството хора в страната. Този въпрос ще се реши доста мъчно, да не каже, че е невероятно. Отдолу би трябвало да почне. Доходите на хората да стартират да порастват, с цел да се изравнят нещата, уточни пък журналистът Асен Григоров. 

Над 1,6 млн. души в тази дребна измъчена страна, България, живеят под линията на бедността, в мизерия. Това е една София хора, които изпитват усложнения да си купят храна и да си платят сметките, да не приказваме за други неща, добави той.

Държава няма. Това е нереалност, има политическо тяло, което ръководи процесите в тая страна, разяснява още журналистът. 

 

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР